معرفی انواع ارزهای دیجیتال

Untitled-1-Recovered

مقدمه

به طور کلی امروزه در بازار ارز مدل های مختلفی ارزهای دیجیتال وجود دارد که هر کدام داری ویژگی های مختلفی هستند .ما در این مقاله به توضیح انواع ارزهای دیجیتال می پردازیم تا شما بیشتر با ویژگی های هر کدام آشنا شوید .با سایت مانیتور سنتر همراه شوید

انواع ارزهای دیجیتال

1)بیت کوین : (BTC)

اولین ارز رمزنگاری شده بیت کوین نام دارد که در سال 2009 توسط یک برنامه نویس بوجود آمده است .پروتکل بیت کوین به این صورت است که بیش از 21 میلیون بیت کوین نمی تواند وجود داشته باشدو تعداد واحدهای در گردش بیت کوین 18.26 میلیون است .از نظر فنی بیت کوین نخستین پول دیجیتال غیر متمرکز است چون بدون مسئول مرکزی کار می کند .

2)بایننس کوین : (BNB)

بایننس یکی از بزرگترین پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال است که بایننس کوین یک ارز رمزنگاری شده در پلتفرم بایننس است .یکی از کاربردهای این ارز پرداخت کارمزد معاملات در بایننس است و فقط برای تبادل ارزهای رمزنگاری شده طراحی شده است و انتظار می رود که این ارز همانند گذشته پیشرفت و عملکرد مناسبی داشته باشد .

3)زی کش : (ZEC)

این ارز همانند بقیه ارزها جز ارزهای غیر متمرکز و رمزنگاری شده محسوب می شود .این ارز سطح امنیت بسیار بالایی در اختیار کاربرانش قرار می دهد که همین امر باعث محبوبیت آن شده است و جز بهترین ارزهای دیجیتال است .تمامی تراکنش هایی که انجام می شود ذخیره می شود بدون اینکه اطلاعاتی از فرستنده یا گیرنده موجود باشد .این ارز در سال 2016 ایجاد شده است .

4)ریپل :

در واقع ریپل یک شرکت بزرگ است که هدفش این است که پول های بین بانکی و بین المللی سریع تر و ارزان تر و غیرمتمرکز انتقال پیدا کنند و می خواهد یک شبکه پرداخت برای موسسات مالی ایجاد کند که تا حدودی موفق به ایجاد آن شده است .بعضی از افراد فکر می کنند که ریپل رقیب بیت کوین است اما واقعیت این است که هر کدام هدف های مختلفی دارند و اصلا به هم مرتبط نیستند .XRP یکی از محصولات شرکت ریپل است در صورتی که امروزه فکر می کنند نام اختصاری شرکت ریپل است که اشتباه است .

5)استلار : (XLM)

ارز استلار در واقع یکی از شاخه های ریپل است که در سال 2014 همانند ریپل برای ایجاد تراکنش های سریع و انتقال پول بین مرزها ایجاد شده است .این ارز توسط Jed Mc Caleb طراحی و ساخته شده است که در سال 2017 رشد بسیار خوبی داشت .

6)مونرو : (XMR)

این ارز یک ارز غیر قابل شناسایی است که بسیار امن و خصوصی است که در حوزه ارزهای رمزنگاری شده فعالیت می کند .این ارز در سال 2014 ایجاد شده است که خیلی زود پیشرفت و باعث جلب توجه شده است .

7)اتریوم : (ETH)

اتریوم یک شبکه برای توسعه و ایجاد اپلیکیشن های غیر متمرکز است که همه ی این اپلیکیشن ها بر روی پلتفرم توزیعشده همگانی distributed public platform قرار می گیرند .به زبان ساده تر اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین است که تحت کنترل یا نظارت هیچ سازمانی نیست و هر کسی کی تواند برنامه غیر متمرکز خود را توسعه دهد .بعد از ارز بیت کوین ، ارز اتریوم دومین ارز با ارزش موجود در بازار است .

8)ترون : (TRX)

این ارز همانند ارزهای دیگر غیر متمرکز است که در ابتدا بر روی شبکه اتریوم بود ولی بعدا با راه اندازی بلاک چین اختصاصی به صورت یک ارز مستقل درآمد .این شبکه توسط جاستین سان در سال 2017 راه اندازی شد که جز محبوب ترین و جدیدترین ارزهای موجود در بازار است که هدف آن فراهم کردن امکانات برای تولید کنندگان ، از بین بردن وابستگی به ترافیک های بزرگ مانند فیس بوک و از بین بردن واسطه هایی که در بین تولید کنندگان و کاربران وجود دارد است .

9)ایاس : (EOS)

EOS یا همان ایاس یک سیستم عامل مبتنی بر بلاک چین برای توسعه نرم افزارهای غیر متمرکز است که با برای رقابت با اتریوم بوجود آمده است و هدف آن از بین بردن محدودیت در تعداد تراکنش ها و ایجاد سرعت بیشتر است که می تواند در هر ثانیه 50 هزار تراکنش را پشتیبانی کند . این ارز توسط Dan Larimerایجاد شده است .

10)آیوتا :(MIOTA)

یک دفتر عمومی توزیع است که تراکنش های غیر متمرکز بین دستگاه ها را در پلتفرمی به نام Tangle انجام می دهد و پول در محیطی غیر متمرکز بدون واسطه و با امنیت جابجا می شود .در پلتفرم Tangle با انجام هر تراکنش باید دو تراکنش دیگر تایید شود در نتیجه هیچ استخراج کننده ای وجود ندارد و نیاز به پرداخت کارمزد نیست .این پروژه در اواخر سال 2015 ایجاد شده است .

11)لایت کوین: (LTC)

در واقع لایت کوین برادر کوچکتر بیت کوین است که همانند بیت کوین یک ارز همتا به همتا است با این تقاوت که سرعت بالاتری برای تراکنش دارد و برای اولین بار در سال 2011 وارد بازار شد که توسط چارلز لی ساخته شده است .

12)کاردانو : (ADA)

این ارز یک پلتفرم دیگر برای ارسال و دریافت پول است که با هدف اجرای برنامه های غیر متمرکز روی شبکه بلاک چین ایجاد شده است .این شبکه با استفاده از ارز دیجیتال خود یعنی ADA می تواند ارسال یا دریافت پول را انجام دهد که در سال 2015 توسط آقای چارلز هاپکینسون که یکی از بنیانگذاران اتریوم است طراحی و ساخته شده است .

13)بیت کوین کش : (BCH)

در واقع ارز بیت کوین کش یک انشعاب از ارز بیت کوین است که در سال 2017 به دلیل محدودیت فنی ارز بیت کوین این ارز بوجود آمده است که توسط بلاک چین جدید و قوانین جدید درست شده است .این ارز هنوز نتوانسته است مانند بیت کوین محبوب شود ولی جز 10 ارز برتر قرار گرفته است .

14)نئو : (NEO)

یکپلتفرم غیر متمرکز است که قابلیت توسعه قراردادهای هوشمند را فراهم می کند که بسیار شبیه اتریوم است و قوانین مشابهی دارد .این ارز اولین بلاک چین چینی متن باز است که در سال 2014 ایجاد شده است .هدف این ارز این است که می خواهد پلتفرمی برای اقتصاد جدید و هوشمند باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های استخراج کننده ارزهای دیجیتال اینجا را کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید